Gmina Kościerzyna


Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta
e-PUAP
Biuletyn Informacji Publicznej

Facebook
Gminna Karta Dużej RodzinyModernizacja Stacji Uzdatniania Wody w SkorzewiePolityka Prywatności
 
Urząd Gminy Kościerzyna
ul. Strzelecka 9
83-400 Kościerzyna
Telefon: 58 686 59 80
Fax: 58 686 59 83
e-mail: ug@koscierzyna.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek: 7.30 – 15.30
wtorek: 7.30 – 15.30
środa: 7.30 – 17.00
czwartek: 7.30 – 15.30
piątek: 7.30 – 14.00


RSS
Dziś jest:
wersja tekstowa

Aktualności

„Łubiańsczé Gzubë” rozgrzały kościerską publiczność

„Łubiańsczé Gzubë” rozgrzały kościerską publiczność

Dodano: 20-09-2018

W niedzielę 16 września uczniowie Zespołu Kształcenia w Łubianie wzięli udział w uroczystości odsłonięcia pomnika Aleksandra Majkowskiego w Kościerzynie. Była to patriotyczna i doniosła uroczystość dla wszystkich Kaszubów, która zgromadziła władze miasta, województwa i Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Nasi uczniowie w strojach kaszubskich i z balonami w czarno-żółtych barwach aktywnie wzięli udział w tym spotkaniu.
| czytaj więcej

...
Od 1 października - nowe zasady gospodarki odpadami

Od 1 października - nowe zasady gospodarki odpadami

Dodano: 18-09-2018

Od 1 października 2018 rok na terenie działania Związku Gmin Wierzyca zaczyna funkcjonować rozszerzony system segregacji odpadów, dzięki któremu zwiększy się ilość odzyskiwanych surowców wtórnych i jednocześnie zmniejszy ilość odpadów trafiających na składowisko.
| czytaj więcej

...
Rekrutacja do projektu „Ja w internecie”

Rekrutacja do projektu „Ja w internecie”

Dodano: 17-09-2018

Gmina Kościerzyna rozpoczyna rekrutację do projektu „Ja w internecie”. Projekt to program finansowania bezpłatnych szkoleń mający na celu zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników internetu i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Nabór uczestników szkoleń odbywać się będzie przez cały czas trwania projektu do wyczerpania wolnych miejsc.
| czytaj więcej

...
Przekazanie sprzętu do ratownictwa

Przekazanie sprzętu do ratownictwa

Dodano: 17-09-2018

W dniu 12 września 2018 roku na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna miało miejsce przekazanie sprzętu do ratownictwa drogowego i medycznego dla jednostek OSP Gminy Kościerzyna i Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. W czerwcu bieżącego roku Wójt Gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski podpisał w Gdańsku umowę na dofinansowanie zakupu sprzętu dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach Funduszu Sprawiedliwości działającego przy Ministerstwie Sprawiedliwości. Kwota dofinansowania wyniosła 64.152 zł i stanowiła 99% wartości zakupionego sprzętu. Wkład własny Gminy to 1%, co daje wysokość 648 zł.
| czytaj więcej

...
Stypendia edukacyjne - złóż wniosek!

Stypendia edukacyjne - złóż wniosek!

Dodano: 17-09-2018

Przypominamy o terminie składania wniosków na stypendia  edukacyjne Gminy Kościerzyna. Kompletne wnioski zgodne z załącznikiem nr 1 do uchwały należy składać w Zakładzie Oświaty Gminy Kościerzyna w następujących terminach:
- do dnia 30 września w danym roku szkolnym -  w przypadku uczniów/absolwentów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych,
- do dnia 31 października w danym roku akademickim- w przypadku studentów
| czytaj więcej

...
Wnioski do zmiany Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego

Wnioski do zmiany Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego

Dodano: 14-09-2018

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Kościerzyna pojawiły się obwieszczenia Wójta Gminy Kościerzyna o przystąpieniu do sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla następujących obrębów geodezyjnych:
| czytaj więcej

...
Integracyjna wycieczka mieszkańców Sołectwa Czarlina

Integracyjna wycieczka mieszkańców Sołectwa Czarlina

Dodano: 13-09-2018

W dniu 9 września 2018 r. z Sołectwa Czarlina udała się 47 osobowa  grupa mieszkańców na wycieczkę krajoznawczą „Szlakiem zamków krzyżackich” do Malborka i Gniewu. W Malborku razem z przewodnikiem udali się wszyscy na zwiedzanie zamku. Tam poznali historię tej największej krzyżackiej twierdzy w Europie z przepiękną architekturą oraz systemem fortyfikacji odrestaurowanymi  po II wojnie światowej oraz bieżącymi pracami zmierzającymi do przywrócenia jej świetności z przełomu XIV/XV wieku.
| czytaj więcej

...
NARODOWE CZYTANIE

NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA" STEFANA ŻEROMSKIEGO W WIELKIM KLINCZU I SKORZEWIE

Dodano: 13-09-2018

W trwającym jubileuszowym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości 8 września 2018 roku odbyła się siódma edycja akcji „Narodowe Czytanie” pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. W ogólnopolskie czytanie włączyła się Biblioteka Szkolna i Biblioteka Publiczna w Wielkim Klinczu i Skorzewie.  Organizatorami tej akcji były: Renata Abramowska, Jolanta Jereczek, Wiesława Głodowska i Ewa Stefanowska.
Tegoroczna lektura „Narodowego Czytania” to „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, która została ogłoszona i podana do publicznej wiadomości przez Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudę.
| czytaj więcej

...

Nowe oświetlenie uliczne w gminie Kościerzyna

Dodano: 13-09-2018

Przedstawiamy zestawienie oświetlenia ulicznego wykonywane w 2018 r. na terenie gminy Kościerzyna. Lampy te wg umowy z wykonawcą powinny być wykonane do końca października br. Niektóre z podanych punktów świetlnych wykonywane są przez dostarczyciela oświetlenia ulicznego na pomorzu firmę ENERGA OŚWIETLENIE. Łączna liczba nowych punktów świetlnych zaplanowanych do montażu z tegorocznego budżetu to 44.
| czytaj więcej

...
Sala wiejska w Małym Klinczu

Sala wiejska w Małym Klinczu

Dodano: 12-09-2018

Trwająca od początku czerwca budowa sali wiejskiej w Małym Klinczu nabiera już kształtów. Zakończono prace związane z konstrukcją dachową, obłożono krokwie płytami. Wewnątrz rozprowadzono instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną, zamontowano stolarkę okienną.
| czytaj więcej

Wyświetlanie wyników 1-10 (z 1856)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >| 
do druku